To představitelka cestovní kanceláře, která sídlí ve společném prostoru s infocentrem v jičínském zámku, zvolila způsob plně odpovídající 21. století a navíc je zdarma.


„Jezdím na veletrhy cestovního ruchu, kde je možné se setkat s kreativními lidmi z branže a kam přijíždí i televizní štáby. Podařilo se mi zkontakovat s polskou TV a její reportér se štábem k nám přijel natočit propagační klip,“ uvedla Renata Svobodová z CK Czech Paradise.


Stačí uvést internetovou adresu http:dziendobrytvn.onet.pl/podroze.html a najít odkaz W czeskim raji. „Tak to tohle v Dżień dobry tvn ještě nebylo. Dnes vás vezmu do ráje – do Českého ráje. Najdeme jej blízko polských hranic – v městečku Jičíně,“ těmito slovy začíná reportér polské televize Dżień dobry tvn Pawel Piasecki svou reportáž o našem městě.

Jičín - vstupní brána

Renata Svobodová na náměstí polskému reportérovi vysvětlila, proč právě Jičín je vstupní branou do Českého ráje, a upozornila ho na nejvýznamnější dominanty. Nezapomněla připomenout ani loupežníka Rumcajse. Do loupežníkovy Ševcovny také směřují reportérovy následující kroky. Zde už se Piasecki střetává s Rumcajsem tváří v tvář. Polští diváci se dozvídají, kdo že to vlastně Rumcajs byl, a posléze se spolu s reportérem přesouvají do skal a lesa Řáholce.

„V Českém ráji nemůže chybět magický les ani začarované skály. Je tu také spousta míst s nádherným výhledem, zakleté zámky a jejich zříceniny,“ těmito slovy Piasecki popisuje pohádkové srdce Českého ráje, jenž končí na Troskách. „Jezdí k nám početná polská klientela a reportáž jim pomohla k nasměrování právě do Českého ráje,“ uvedla.

Film je k nahlédnutí na polském webu (zkopírujte si odkaz do svého vyhledávače):


http://dziendobrytvn.onet.pl/1448920,podroze.html