Letos se bude festival konat celkem ve 4 městech naší republiky s podtitulem "PLAVEME V TOM S VÁMI… ZŮSTAŇTE VY S NÁMI…" a to již po čtrnácté. Smyslem ProART Festivalu je otevřít široké veřejnosti dveře ke společnému tvoření na širokém poli divadla a umění jako takového. Možnost blízkého setkání s velkými jmény současné umělecké scény je ojedinělá. Někteří z nich začali předávat své zkušenosti formou uměleckého ateliéru právě na podnět ProARTu. Celý festival nabízí umělecké dílny zpěvu, tance, divadla a kreativního psaní u osobností jako je například Lenka Dusilová, Daniel Hůlka, Iva Bittová, Leona Quaša Kvasnicová, Štěpán Pácl, Tereza Boučková a mnozí další.

Festival se skládá vždy ze dvou částí - celodenní workshopy a večerní program. V lodžii ve dnech 23. července -26. července Vám nabízí možnost se zúčastnit výuky hlasové školy žingora Ivy Bittové, hereckého workshopu Veroniky Žilkové a dílny pohybového divadla Zuzany Richterové a Martina Dvořáka (mj.ředitele festivalu). V současné době je kapacita kurzů skoro zcela naplněna, ale přihlásit se ještě má cenu. Pokud byste se nevešli do kapacity jako aktivní účastníci, jste srdečně zváni na večerní program, který se bude odehrávat vždy v prostorách Valdštejnské lodžie a vstupné je dobrovolné (v rozmezí 100 - 300 Kč):

Na povedenou výstavu pohlednic ze sbírky Karla Čermáka zve jičínské muzeum.
Formani v Jičíně navazují výstavou Konírna čarokrajná

23. 7., 19.00: ŽINGORA VOICES
Iva Bittová, Antonín Fajt a jejich studenti v závěrečné prezentaci denní hlasové a hudební dílny

24. 7., 20.00: IMPRA: Live
Absolutní divadelní improvizace Ondřeje Krále, Hannyho Firly a Igora Ochepovského. Vše, co během představení uvidíte, vznikne bez předem zvoleného tématu, bez partitury, bez scénáře.

25. 7., 20:00: ONDINA_Malá mořská milovaná
Experimentálně-klasická činoherně-pohybová kreace o mořských pannách a vílách napříč kulturami a časem. Autorský projekt ProART Company - Lucie Hrochové a Martina Dvořáka

26. 7., 19.00: GALAproART
Závěrečná umělecká prezentace účastníků festivalu pod vedením Veroniky Žilkové, Martina Dvořáka, Zuzany Richterové a Jitky Břízové.

Více informací a přihlášky najdete na webu www.proart-festival.cz.

Jitka Břízová