Toužíte-li do něho vkročit s veselou myslí, vydejte se ve čtvrtek 7. ledna v 19 hodin do zámku. V ten večer oživí Porotní sál novoroční koncertní revue s názvem A co Vy, pane kolego?!

Tento hudebně – divadelní pořad je první akcí cyklu šesti koncertů, který v během roku 2010 v Porotním sále připravuje známý jičínský houslista Ondřej Koláčný spolu s houslistkou a hudební manažerkou Jitkou Břízovou. Svou záštitu nad celým cyklem převzal starosta města Jičína Martin Puš. Mladá hudební dvojice tyto koncerty pořádá po kladných zkušenostech ze svých vystoupení v Jičíně (VIVA LA MÚSICA!, Bachturno aj.) v předchozích letech.

Oba se věnují různým stylům klasické hudby, a tak koncerty budou různorodé – od autenticky interpretované renesanční hudby přes klasicistní a romantické kompozice po autorskou tvorbu inspirovanou mexickým folklorem. Nutno dodat, že mexický koncert, který navazuje na VIVA LA MÚSICA!, v letošním roce více rozezpívá mexický folklor než klasická hudba, a tak nelze hudební cyklus jednoznačně stylově vyhranit.

Novoroční koncertní revue A co Vy, pane kolego?! je autorský pořad zahrnující mluvené slovo a klasickou hudbu, doplněný o slavnostní přípitek starosty města. Do nového roku se můžete nechat naladit kvalitním humorem a potěšit krásnými melodiemi v podání čtyř mladých protagonistů večera Ondřeje Koláčného (kolega, housle), Davida Kříže (kolega, baryton), Jitky Břízové (housle) a Pavla Krčmárika (klavír). Večer přinese také příležitost ochutnat výborná moravská vína, která nabídne vinotéka Mozaika, a občerstvit se zdravými pochoutkami z nového jičínského Bioobchůdku.

„Byli bychom moc rádi, kdyby diváci přijali naše pozvání a po skončení pořadu si s námi přiťukli na šťastný nový rok a chvíli ještě poseděli,“ láká k příjemnému prodloužení večera Ondřej Koláčný. Zváni jsou totiž všichni bez rozdílu věku. A svoji účast již prý potvrdili L. van Beethoven, B. Smetana, A. Dvořák.

Akce je spolupořádána s městem Jičín a střediskem K–klub. ⋌ (tz)