Na vernisáž přišla velká skupina jejích známých, ale i ti, kteří se s fotografikou zatím nesetkali. Autorka je autodidakt, i když geny svého otce, akademického malíře Antonína Jirouta, nezapře.

Některá její díla vznikala, jak sama řekla, lehce, od nápadu k realizaci uběhl krátký čas, ale jiná na svůj vznik musela dlouho čekat.

„Stává se, že i zkažená fotografie může inspirovat ke konečnému ztvárnění. Stalo se mi, že jsem pro svůj záměr hledala vhodný snímek ve fotobance, není ničím mimořádným, že se k námětu vracím i po létech,“ uvedla fotografka. Ta se své zálibě intenzivně věnuje od roku 2005 a praktickou realizaci jí umožnil teprve obrovský vzestup digitální fotografie a vhodného softwaru.

První autorskou výstavu měla v roce 2007 v Galerii radosti v Jičíně a od té doby již vystavuje pravidelně. Před rokem se její tvorba ocitla i v pražském Mánesu či na zámku Humprecht v Sobotce.

„Fotograf je lovec,“ říká sympatická žena, kterou dnes bez fotoaparátu nevidíte pomalu ani na nákupu. Kdo v sobotu spatřil některé portréty či kreativní práce inspirované velikány světového umění a byl jimi nadšen si asi neuvědomil, že to vše je dílo cyklistické mistryně světa v časovce a vicemistryně Evropy v silničním závodě v roce 2000.

A těch sportovních úspěchů byla celá řada. I dnes se denně vydává na nejednoduchou pouť, ale ne na silnicích, ale za svébytným kumštem. Výstava v lodžii je otevřena denně od 9 do 16.30 hodin až do 24. června.