Od soboty zde vystavuje Václav Kořínek, nezařaditelný kumštýř, který se zabydluje nedaleko Kopidlna a vernisáž i výstavu pojal jako možnost rychlejšího seznámení se s lidmi, kteří zde žijí. Zahájení výstavy se ujal spolu s malířem Michalem Ščigolem s nimž ho pojí přátelství. Kořínek vytváří velmi zajímavé artefakty, malby i hudební nástroje, které nelze žádným způsobem popisovat, ale je nutné je vidět a v případě hudebních nástrojů slyšet.

Toho se třicítce návštěvníků sobotní vernisáže bohatě dostalo, neboť kumštýř bubnoval, rozezněl jakousi flétnu i zahrál na prapodivný, jím vynalezený strunný nástroj. Když k tomu připočteme nezaměnitelný hlasový témbr, bylo o mimořádný umělecký zážitek postaráno. O sluchové vjemy bude bohužel návštěvník výstavy ochuzen, ale vystavené práce stojí za cestu lipovou alejí z Jičína do Sedliček.

V sobotu zahájená výstava je pátou v letošním roce, kterou zde kastelán Petr Kábrt připravil. Vesměs šlo o velmi zajímavé práce umělců, které by jinak milovníci umění v našem regionu těžko mohli zhlédnout. „Na příští rok mám již nasmlouváno dalších pět kolekcí, které budou zpestřením výstavní sezóny,“ uvedl Petr Kábrt. Pokud budou takové jako Kořínkova, a netřeba pochybovat, že budou, má se uměnímilovné publikum na co těšit.