Pěvecká část byla rozdělena do tří bloků. V první části zněly duchovní písně, následovaly známé vánoční evrgrýny a na závěr koledy, ke kterým se prv nesměle, pak ve větší míře připojili posluchači v chrámu. Sbor, který svůj vánoční koncert chystal od září, vsadil, a s úspěchem, na písně populární, dobře poslouchatelné, přiznejme, že ne muzikantsky nejnáročnější.

Aranžmá bylo spíš jednodušší. Však ale v chrámu zněla poctivá česká muzika.

Pro zpestření pozval si sbor hosty. Vedle klavíru Pavla Krčmárika, který sbor doprovází, zněl lesní roh Kláry Plíškové a sólově i se sborem housle Ondřeje Koláčného. Dramaturgie večera byla dobře vygradována. Na závěrečnou Tichou noc rozsvítili si sboristé svíčky, světla v kostele zhasla a nastala pravá atmosféra adventu.

Pan sbormistr Vítězslav Čapek, který plní svou funkci od března, byl s výkonem tělesa spokojen. I ostatní zpěváci měli dobrý pocit. Pochvalovali si akustiku chrámu, byla zřejmá radost z dobré práce. „Jen tam nějak napište, že hledáme další členy do sboru,“ pověděl mi na závěr. A tím pojmenoval problém všech podobných těles, nejen v Jičíně. Bohumír Procházka