Nevšední žádostí se zabývali jičínští radní. Provozovatel lunaparků František Ruml ze Staré Paky jim totiž předložil návrh programu na festival Pohádkový Jičín, který by chtěl od 11. do 16. září 2012 pořádat.

Požaduje pronájem Valdštejnova a Žižkova náměstí, Husovy ulice a Rynečku, spolupráci Technických služeb. V dopise uvedl, že po městu nechce žádnou finanční podporu, naopak nabízí sponzorský dar 100 tisíc korun, pokud se v Jičíně nebude konat žádná jiná akce tohoto typu. Je přitom obecně známo, že druhý zářijový týden pořádá Nadační fond Jičín – město pohádky tradiční festival Jičín – město pohádky, nyní připravuje 22. ročník.

Radní vzali žádost na vědomí a urychleně ji poslali komisi, která má jednat s nadačním fondem o formě budoucí spolupráce s městem. Město nebylo letos spolupořadatelem, ale pouze partnerem, a o smlouvě jednaly obě strany téměř rok. Podle představitelů radnice by komise měla Františka Rumla pozvat k jednání, získat podrobné informace a učinit výstup. Další, kdo se má záležitostí zabývat, je kulturní komise. „Pokud někdo požádá, že chce pořádat festival, není důvod to zakázat, pokud se sejdou dvě žádosti ve stejném termínu, musí se rozhodnout buď jeden, nebo druhý,” říká místostarosta Tomáš Frýba. „Máme tu oficiální žádost, kterou nelze ignorovat a musíme se s ní potýkat, půjde i o to, jestli chceme druhý festival, záleží na tom, zda z komise vyplyne nějaké doporučení,” dodal starosta Martin Puš.

František Ruml by do svého programu zařadil průvod, předání klíčů od města, kouzelníky, divadla, koncerty, soutěže, vystoupení škol, šermíře, návštěvu vládce hor Krakonoše, lampionový průvod, imitátora Michaela Jacksona, ohňostroj, slibuje vystoupení skupiny Maxim Turbulenc, Boney M Revival, Michala Davida, Heidi Janků, finalistů ze Superstar aj. Iva Prýmková