„Dřívější starý a nehygienický koberec jsme vyměnili za linoleum, také jsme vymalovali a přemístili nábytek, aby se zde dětem více líbilo. Chceme jim maximálně vyhovět," říká ředitelka knihovny Jana Benešová a lituje, že nemají k dispozici finance na nové vybavení.

Celkové náklady jsou odhadovány na 140 tisíc korun. Nové prostory mohou malý čtenáři navštívit již od středy.

Novinka pro holčičky a kluky
Plně k dispozici je i vzniklé divadélko, kde se „ratolesti" mohou naplno vyřádit.

Knihovna má o prázdninách drobné změny v otevírací době, jedná se o středu, kdy je otevřeno od 8 do 18 hodin. Od 1. září se návštěvní doba opět vrátí do původní podoby.

Začátkem července v knihovně také začala výstava hořických krajkařek s názvem Paličkovaná krajka. Výstava je aktuální až do konce srpna, a to v půjčovní době v Galerii radosti.

Pokud nahlédneme do blízké budoucnosti, zjistíme, že 12. září knihovna chystá pořad Listování. „Jedná se o scénické čtení knihy Dobrý proti severáku, což je jeden z nejlepších současných milostných románů. Dříve podobné akce dělal i K-Klub," dodává Benešová.

Dobré je jistě také připomenout výstavu Jiřího Q. Valtra, jenž se bude konat rovněž v září.

Názory
„Nové prostředí se mi opravdu líbí. Do knihovny zavítám určitě častěji. Nyní sem chodím tak jednou za měsíc a napůjčuji si okolo pěti knih. Mezi moje nejoblíbenější patří ty o zvířatech," pochlubila sečtenářka Markétka Zelená.   Martin Vávra