Program je velice pestrý. Před posluchače předstoupí Jičíňák Jakub Kazda (16.15 – 16.45), kapely Nothingham (17.00 – 17.45), Smradlavý hračky (18.00 – 18.45) a Absurd Error (19.00 – 19.45). Vrcholem koncertování bude účinkování Báry Zemanové a bandu (20.00 – 20.45), která je také patronkou večera. Tím vás bude provázet Marek Vondrák.

Tečku za programem má na starosti seskupení Apple Pine (21.05 – 21.45). A nyní to nejdůležitější: výtěžek z akce bude věnován jičínskému sdružení APROPO, které se věnuje dětem a mládeži s postižením.

Kdo a proč přišel s nápadem podpořit tímto způsobem Apropo? Na to jsme se zeptali Marka Holého, který akci zaštiťuje. „Nápad vznikl náhodou asi před půl rokem. Jednou večer jsem byl s kytaristou mé skupiny Apple Pine na pivu. Povídali jsme si o Jičíně a o jeho rockové scéně.“

,,Proč bys nemohl nějaký koncert zorganizovat?” řekl mi náš kytarista. V ten moment vznikl nápad uspořádat tuto akci. A proč nespojit příjemné s užitečným? Každým rokem v listopadu připravuje asociace pro postižené Apropo Jičín benefiční koncert. Rozhodl jsem se, že Apropo oslovím s nápadem uspořádat rockový koncert s názvem Rock for Apropo a výtěžek věnovat na potřebnou věc. Po schůzce s ředitelkou Jitkou Královou a Lenkou Kreidlovou z Apropa, která mi s organizací koncertu velice pomohla a chci jí touto cestou poděkovat, byl nápad na světě.

Proč bude v Jičíně účinkovat právě Bára Zemanová?
Ve chvíli, kdy jsem měl již všechny účinkující domluvené, přišel čas oslovit patrona koncertu. Náhodně jsem zaslechl někde v rádiu písničku od Báry Zemanové. Zkusil jsem poslat e-mail s prosbou, zda by se nechtěla stát patronkou koncertu. Bára po několika dnech odpověděla. Nejenže návrh velice ochotně přijala, ale obdržel jsem i nabídku, že by zazpívala a zahrála se svojí skupinou. Po vystoupení Báry Zemanové bude následovat její autogramiáda.

Bude výtěžek věnován na nějakou specifickou aktivitu?
Protože akce podobného typu v Jičíně ještě nikdy nebyla, nelze s určitostí říci, jakou částku se podaří získat. Došli jsme k závěru, že výtěžek podpoří aktivitu, kterou vyhodnotí Apropo podle dané situace. Chci touto cestou požádat všechny Jičíňáky, aby přišli koncert Rock for Apropo navštívit a podpořit tím klienty asociace!