Pětici výtvarníků narozených v šedesátých létech minulého století až na dvě výjimky spojuje kromě generační příbuznosti i absolventství Střední průmyslové školy kamenické v Hořicích. Petr Horňák, Michal Doležal, Jiří Kramář, Pavel Šimčík a Milan Kupkár jsou bytostní kumštýři, kteří svými díly dovedou oslovit znalce i laiky, zájemce o výtvarné umění i ty, kteří se s ním zatím neměli šanci v takové míře setkat.

Někomu se může líbit skvostná Horňákova Jabloňová panna na motiv K.J. Erbena (lze ji koupit), někdo dá přednost Kramářovu Cháronu nebo Řeku Zorbovi od stejného autora. Prakticky každý autor nabízí artefakty, o kterých bylo slyšet při prvomájové vernisáži – to bych chtěl mít doma. Skupina spolu vystavuje poprvé a prakticky se dala, podle kusých informací, dohromady v loňském roce.

O tom, že nemusíte mít desetitisíce korun, abyste doma vlastnili hodnotné umělecké dílo, se lze přesvědčit podle ceníku, který je v galerii k mání. Například i za pětistovku lze sehnat hezkou keramickou plastiku.

Osobní údaje umělců:
Horňák Petr – 1962
Kamenosochař, absolvent SPŠK Hořice. Pracoval a pracuje na různých projektech a památkách po celé republice i zahraničí. Ve volných chvílích se již řadu let věnuje vlastní tvorbě, kde kombinuje různé materiály /žula, kov, sklo, dřevo , pískovec/. Jeho tvorba se vyznačuje určitou precizností a tím dodává výrobkům vlastní charakteristiku.
Kontakt
Chlum u Hořic 41
508 01 Hořice v Podkrkonoší
Mobil: 603 586 502
E-mail: kamenik.hornak@centrum.cz
www.kamenosocharstvi-hornak.net
Doležal Michal – 1962
Keramik, absolvent Školy uměleckých řemesel v Praze, s vlastní keramickou dílnou. Tvoří řadu let užitkovou a dekorativní keramiku. Po celou dobu tvorby se snaží prosadit vlastí výtvarné cítění do svých výrobků, které se vyznačují vysokou řemeslnou kvalitou. Své i výrobky kolegů vystavuje a prodává ve svém obchodě v Hořicích na Husově ulici.
Kontakt:
Pod Invalidovnou 2038
508 01 Hořice v Podkrkonoší
Mobil: 603 832 383
E-mail: dolezal.michal@tiscali.cz
www.keramik.podkrkonosi.com
Kramář Jiří – 1962
Kamenosochař, studoval na SPŠK Hořice, odkud předčasně odešel a dva roky žil a pracoval v Řecku, kde se částečně věnoval vlastní tvorbě. Po návratu pracoval a pracuje na různých projektech a památkách po celé republice. Hlavním materiálem jeho tvorby je hořický pískovec. V roce 2006 otevřel malou galerii v Bílsku 36 spojenou s prodejnou.
Kontakt:
Bílsko 36
508 01 Hořice v Podkrkonoší
Mobil: 603 294 111
E-mail:
o.agon@tiscali.cz
www.o-agon.cz
Šimčík Pavel – 1960
Absolvent Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti pochází z Moravy. Hned po škole se rok věnoval designu, poté začal pracovat jako kamenosochař na různých památkách a projektech po celé republice a v zahraničí. Malířská tvorba je jeho koníčkem.
Kontakt:
Sedličky 61
506 01 Jičín
Mobil: 777 250 160
E-mail: simcik@tiscali.cz
www.kamenosochar.kvalitne.cz
Kupkár Milan – 1968
Narozen v Kroměříži, absolvent SPŠK v Hořicích.
Později pracoval na různých památkách, kde uplatnil svou sochařskou dovednost. Vlastní sochařské a malířské tvorbě se věnuje od studia na SPŠK. Již deset let se věnuje i keramice. V současné době žije a pracuje v Tasovicích na jižní Moravě.
Kontakt:
Tasovice 165
671 25 P. Hodonice
Mobil: 606 711 119
E-mail:
kupkarmilan@seznam.cz