Navazuje na dosavadní zkušenosti. Na poslední valné hromadě občanského sdružení této galerie bylo rozhodnuto ukončit jeho činnost a provoz galerie bude dál řídit jako soukromý subjekt Josef Bucek, známý jičínský výtvarník, sochař, keramik, malíř, vpravdě renesanční osobnost, který po všechen dosavadní čas provozu galerie byl jeho výrazným aktérem, iniciátorem výstavních akcí, a který s rodinou vytvářel a vytvořil potřebné materiální podmínky pro otevření a další působnost této pro region významné instituce.

Činnost Galerie J.B. Spektrum naváže na všechny dobré poznatky předchozího období a má za vedení Josefa Bucka všechny předpoklady pro další rozvoj.

O to více, že se může spolehnout na svou rodinu, zejména na dceru, která je svému otci významnou oporou.

O možnost prezentovat se v tomto pěkném výstavním prostředí projevuje každým rokem stále více výtvarníků nejen z regionu, umělců známých i méně zvučných ohlasů. Tak je tomu i pro letošní rok 2012.

Na všechny zájemce se nedostalo a jsou přesunuti na další výstavní období. Každým rokem byl velký zájem o tradiční vystoupení režisérky a recitátorky Hany Kofránkové (1949), která ve Vokšicích (předtím ve Starých Hradech) recituje vždy na první květnový den. Nejinak tomu bude i letos.
I další již tradiční hudební festival Alfreda Strejčka a Štěpána Raka je v letošním programu.

Tyto dvě významné kulturní akce jsou současně doprovázeny i výstavami obrazů. Jistě přilákají kromě stálých návštěvníků i nové přátele poezie a hudby.

Přehled akcí:
21. dubna – zahájení výstavy obrazů Rad. Novotného
1. května – recitace Hany Kofránkové
9. června – zahájení výstavy obrazů Václava Horáčka
7. července – vernisáž obrazů Hany Dvořáčkové
27. července – 29. července – hudební festival a vystoupení Alfreda Strejčka a Štěpána Raka
4. srpna – vernisáž výstavy obrazů Vl. Mužíčka
8. září – expozice čtyř výtvarníků – sochy, objekty, obrazy pod názvem HODOKRŠI.

Letošní plán galerie od dubna do října počítá s akcemi, jejichž začátky-vernisáže jsou vždy v sobotu ve 14 hodin.

Popřejme Galerii J.B. Spektrum hojnou návštěvu všech uvedených expozic a kulturních akcí, přátelům umění mnoho příjemných zastavení a prožití krásna ve vokšických výstavních prostorách.
⋌⋌Josef Pavlík

Ke článku je připojena fotogalerie z literárně-hudebního festivalu v galerii.