Vernisáží ji uvedla autorka Nina Seyčková, studentka filozofické fakulty Univerzity Karlovy:

„V tomto projektu se mi splnily moje dosavadní zájmy s koníčky i zaměstnáním. Expozice je rozdělena na dvě části. Jednak na osobnost Šrámka a pak na doprovodné programy, což je literární a filmová soutěž. Pro děti zde budou pořádány semináře a workshopy, kde se naučí lépe pracovat a využít text, nebo natáčet filmy. Každý host dostane při vstupu na výstavu takzvaný klíč, což je umělcův životopis, určený k poznání komiksů, které naleznete na stěnách místností.”

Návštěvníci mají možnost na výstavě poznat umělecké směry, které inspirovaly F. Šrámka v jeho dílech, jako například impresionismus nebo anarchismus, dále pak si mohou přečíst ukázky z jeho tvorby, nahlédnout do pracovny nebo vidět obývací pokoj s původním nábytkem, který do domu po jeho smrti přestěhovala životní družka Milka. Nechybí ani životopisy slavných spisovatelů - Karla Čapka, Stanislava K. Neumanna a dalších, s kterými Šrámek spolupracoval, nebo patřili do okruhu jeho známých.

Autorky celého projektu jsme se zeptali, co ji vedlo k realizaci: „S mým učitelem Josefem Šlerkou jsme se jednou vraceli vlakem z Berlína do Čech. Vyprávěl nám o festivalu Šrámkova Sobotka a o tom, jak ho mrzí, v jakém stavu se nachází původní expozice, věnovaná Fráňu Šrámkovi. Tak mě napadlo v rámci mé magisterské diplomové práce uspořádat výstavu. Sehnala jsem dva granty, přičemž jeden jsem získala od Evropské unie. Vydatně mi pomáhal pan Šedák, profesor z Literární akademie, který zkontroloval texty, ale skoro celá příprava byla na mně. Na výstavě jsem intenzivně pracovala rok.” Vernisáž navštívila spousta hostů, kteří si u vstupu mohli vybrat drobnost s vyobrazením některého ze známých spisovatelů jako například Fráni Šrámka, Fjodora Michajloviče Dostojevského a dalších.

„O výstavě jsem se dozvěděl od místních obyvatel a přijel jsem kvůli ní z Prahy. Samozřejmě se mi líbí,” řekl Jakub Novosadl. „Autorce jsem od začátku pomáhal s projektem. Z expozice jsem nadšen, protože pokud srovnáte prostory, před ní a nyní, je to veliký rozdíl a dobrý začátek ke změnám a oživení,” prozradil Jan Janatka. Nám se také vernisáž líbila a byli jsme překvapeni, jak zajímavě byla pojata. V poslední části výstavy navíc najdete relaxační místnost, kde usednete do křesla a můžete se zaposlouchat do tvorby Fráni Šrámka.