Byl jedním z posledních na okrese (řádný termín do 15. února), letos je zde předčasně ukončily jarní prázdniny. K zápisu se dostavilo 11 dětí z Pecky i blízkého okolí.

Budoucí prvňáčky po škole provázely 3 pilné včelky, žákyně 9. třídy – V. Nyčová, K. Tauchmanová a M. Wiková.

Včelka provázela každé dítko po třech stanovištích, kde sledovala, jak zvládá jazykové, matematické a všeobecné dovednosti.

Za splnění úkolů na stanovišti získalo vždy kvítek do svého papírového košíčku. Po absolvování všech stanovišť si každý předškolák nalepil na zeď ke včelce Máje a k Vilíkovi velký papírový květ se svým jménem a odebral se do ředitelny (včelího úlu) pro odměnu a pamětní list.

Dárečky i letos tvořily drobné školní pomůcky, malé reklamní předměty a papírové výrobky od žáků školy (stojánek na tužky ve tvaru květu, záložka do Slabikáře s včelkou, rozvrh hodin se sluníčkem ) a nezbytný doplněk na rozpálenou louku plnou pilných včeliček - klobouček s květinovým motivem.

„Všichni budoucí prvňáčci byli velmi šikovní. Už se těšíme, až se s nimi opět v září sejdeme u nás ve škole,“ hodnotí zápis budoucích školáků učitelky Jana Morávková a Lenka Kupková.