Výstavu, jejímž tématem je lidské tělo a duše, uvedla dlouholetá malířčina kamarádka Ivona Hykyšová. „Pavlína je báječná osoba, která zvládá i nelehké životní situace s grácií, humorem, laskavostí a životním přehledem. Její duše se promítá v jejích obrazech.“

Potvrzuje to autorka i svým výrokem, že malování je pro ni prostředkem k vyjádření vnitřních pocitů.

Expozice nabízí obrazy pastelových tónů především z posledního tvůrčího období, kdy se malířka zcela oddává lidskému tělu a jeho prostřednictvím oslovuje veřejnost. Ale Pavlína umí i kouzelně zachytit kytice květů, věrohodně vystihnout krajinu a vložit zármutek i radost do svých zátiší.

Skromná a přesto bojovná výtvarnice na sebe ještě v rozpacích prozradila, že k vystavování ji vlastně přiměl uznávaný a obdivovaný malíř Vladimír Komárek. Její obrazy nyní najdete v domácích i zahraničních galeriích.

Výtvarný talent autorky vynikl již na základní škole, v Jablonci nad Nisou absolvovala studium na SOŠ sklářské, obor bižuterie, a v Praze studovala na SŠ umělecko-řemeslných prací. V letech 1997 až 2000 pobývala a tvořila v Holandsku, nyní žije a maluje ve Staré Pace. Pro doplnění vzdělání vystudovala v letech 2000 - 2005 teologii a filozofii na Teologické fakultě v Olomouci, další studium umění následovalo v Praze.

Její osobnostní růst se adekvátně odráží i v její tvorbě, o čemž se mohou přesvědčit také návštěvníci novopacké výstavy, která potrvá do 20. dubna.