Za léta pořádání velikonočního jarmarku došlo ke změnám. Zatímco se původně na akci prezentovaly se svými výrobky zdejší pracovnice a děti, navštěvující různé kroužky, dnes dostaly šanci tvůrkyně nejrozmanitějších výrobků.

 Ředitelka zařízení Iva Nováková nám vysvětluje: „Oslovili jsme ženy, které známe a jejich ruční práce zaujmou. Dali jsme jim šanci se prezentovat a tím jsme také rozšířili sortiment. Zájem o naší výstavu je značný, někdo sem dokonce přijde i třikrát.“

 Ve dvou místnostech pak mohli příchozí nejen obdivovat ale také nakupovat krásně zdobené a voňavé perníčky, nejrůznější zápichy, velikonoční výzdobu, keramické drobnosti. Eva Tůmová, jejíž záběr je neuvěřitelný (malování, vyšívání, šití, vazby, pletení ad.) navíc potešila něžné pohlaví nabídkou módních háčkovaných a pletených čepic.

 Oslovila i Martina Hofmanová se šitými polštářky, kapsáři a dětskými hračkami.

 Své korálkové královstí představila Božena Máchová z Jičína. „Výrobou korálí se zabývám už dlouho. Nejdříve jsem je navlékala doma, pak to bylo mé hlavní zaměstnání, a nyní, když mě propustili, tak se tím snažím uživit. Ale k uživení to není, ještě že mám nějaké úspory,“ zpovídá se nám zručná paní Božena, která u výroby nádherných šperků stráví denně tak 16 hodin.

 Nabízí je na nejrůznějších akcích, jezdí po obecních úřadech, kde pořádá korálkové dílny. Její nabídka patří i školám.

 „Velikonoční jarmark je pestrý a vždycky tu něco nakoupím. Chodím sem moc ráda,“ říká paní Zdena s přáním krásných Velikonoc.