V rámci praktické maturitní zkoušky studenti diváky seznámí s osudy čtyř členů novopackého Suchardova rodu. Můžete se těšit na setkání s Janem Suchardou starším, jeho potomky Vojtou a Kristýnou, ale i Annou, rozenou Šádkovou. Důležité střípky jejich životů zobrazí studenti na čtyřech místech ( i velmi neobvyklých) v budově školy. Příchozí budou mít jedinečnou příležitost poznat školu i po této stránce, poznat místa, kam se běžný návštěvník nepodívá.

Řečnická otázka

A proč jsme volili právě osobnosti rodu Suchardů? Přece každý Novopačák ví alespoň trochu o dnes již možná pro leckoho zašlé slávě sochy Palackého v Praze, orloji, Divadlu loutek…

Za spoustou kulturních počinů hledej právě Suchardy! Ale co osudy těch, kteří se až tak příliš neproslavili? Jak žili oni, jak moc ovlivňovali ty slavné?

Na mnoho takto postavených otázek jsme hledali odpovědi, studovali jsme v pramenech a pak tak, abychom vás pobavili a poučili, jsme vše zpracovali. Ukážeme vám, jak se dá využít prostor, příběh, ale i novodobé výdobytky techniky.

Zveme vás tedy na nabytí či doplnění informací, na prohlídku školy i na zhlédnutí naší práce. Představení proběhne ve středu 6. května v osm hodin pro studenty 2.A, v deset pro studenty 1.A a v 15.30 hodin pro veřejnost. Šárka Horáková