V úspěšné spolupráci s Domovem pro seniory pokračují i v letošním roce studenti Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Nové Pace.

 Po loňské výstavě více než 200 portrétů babiček a dědečků v galerii Hnízdo a výstavě vybraných prací v Domově seniorů se jedná opět o studentskou tvorbu.

 V rámci projektu Old is gold chtějí dívky i chlapci vytvořit malby na hedvábí pro jednotlivé pokojíky seniorů i společenské prostory domova.
 Možná, že jste je na podzim zahlédli malující u Kláštera, na náměstí a v jeho okolí. Námětem jejich maleb budou totiž motivy starším lidem nejbližší, motivy z místa, kde bydlí.

Cílem projektu je i navázání kontaktů

Hlavním cílem projektu je kromě zpříjemnění prostor Domova pro seniory také navázání kontaktů mezi mladou a starší generací. Studenti také ocení, že v praxi získají zkušenosti s poměrně technicky náročnou malířskou technikou.

Prací na projektu se zúčastní více než sto studentů. Po dokončení maleb a jejich napnutí na bambusové tyčky je v dubnu vystaví ve škole. Zde budou přístupné i veřejnosti.

Po té je v květnu slavnostně předají babičkám a dědečkům v Domově seniorů, aby ozdobily jejich pokoje.

A co tomu říkají sami studenti?
Eliška Nagyová z 2. A vysvětluje: „Já jsem se o tom právě bavila se spolužačkama. Říkaly jsme, že je fajn, že i když je to takhle finančně náročné, můžeme si tyto zajímavé techniky prakticky vyzkoušet. Z výsledku jsme byly samy překvapené. I přesto, že jsme se toho trochu bály, nakonec nás tento způsob práce strašně baví. A zároveň nás hřeje vědomí, že tím můžeme udělat někomu radost. Také víme, že staří lidé ocení úplně všechno. I kdybychom tam s holkama nakreslily cokoliv, tak vědí, že jsme to pro ně dělaly s láskou. Snažily jsme se, a tak nás moc těší, že uděláme někomu radost!“ Kateřina Krausová