Jako první se na pódiu představil host z Brna, špičková powermetalová kapela Eagleheart. Její leader, kytarista a zpěvák Michal Kůs spolu s frontmanem, zpěvákem Vojtou Šimoníkem, nazpívali na nové CD Samhain sborové party. Michal Kůs se navíc představil i v duetu s Veronikou Stříbrnou, zpěvačkou Samhain.

Zhruba hodinový energický set Eagleheart navodil v sále tu správnou metalovou atmosféru a fanoušci dávali kapele bouřlivým aplausem najevo, že si jejich muziku opravdu oblíbili.

Po menších technických úpravách na pódium nastoupili poděbradští Rimortis. Ti patří již několik let k naší speedmetalové špičce. A novopacké publikum si jejich skladby už dávno oblíbilo. Tentokrát představili nové poslední a nedávno pokřtěné CD „Deset kroků zpět“. Asi v polovině vystoupení si pozvali na pódium Verču Stříbrnou, aby spolu se zpěvákem Milanem Hloucalem zazpívala duet ve skladbě Rimortis II. Po hodinové dávce svižného speedmetalu je diváci vyprovázeli bouřlivým aplausem.

Těsně po třiadvacáté hodině zazněly sálem první tony intra „Rising within Downfall“ z již zmiňovaného CD Samhain, „The Ark of Eternity“. Samhain střídal skladby jak z nového CD, tak i z demo EP „Tajemství duše“, a asi tři sta diváků pod pódiem, kde nechyběli fandové metalu až z Brna nebo třeba z Mostu, vytvořilo naprosto skvělou atmosféru.

Po skladbě „The Cave“ přišla ta dlouho očekávaná chvíle. Zpěvačka Veronika Stříbrná pověděla několik slov o vzniku nového alba, poděkovala sponzorům, bez kterých by CD jen těžko vznikalo a pak znovu pozvala na pódium Michala Kůse a také kytaristu z Rimortis, Jakuba Váchu. Oba CD pokřtili a popřáli mu mnoho úspěchů u posluchačů. Michal pak na pódiu zůstal a spolu s Veronikou zazpívali skladbu „Revelation of The Question of Why“, která je i poslední skladbou na albu. Tím se koncert dostal až do svého finále. Ještě následoval jeden přídavek, který si publikum skandovaným potleskem vynutilo, a pak závěrečná děkovačka.Sobotní koncert byl již pátou metalovou akcí ve Společenském centru v Nové Pace, kterou Samhain zorganizoval, a podle stoupajícího zájmu se zdá, že si zde melodický metal vybudoval solidní posluchačskou základnu a tato akce nebyla rozhodně poslední.

Více informací o kapele Samhain se lze dozvědět na stránkách www.samhaincz.cz

Pro úplnost ještě složení kapely:
Veronika Stříbrná - zpěv, Lukáš Kolek - kytara, Přéma Šulc - kytara, Marcel Blažek - basa, Jirka Vrba - klávesy, Ondra Vrba - bicí. ⋌ (mab)