Nacvičili jej pod taktovkou profesorky Šárky Horákové. Herci vtáhli posluchače do děje svými přesvědčivými výkony, formami projevu (slovo, tanec), věrohodnými kulisami i citlivě volenou hudbou.

Diváky seznámili s osudy čtyř členů novopackého Suchardova rodu - s tkalcem Janem Suchardou starším, jeho potomky Vojtou a Kristýnou, ale i Annou, rozenou Šádkovou. Útržky z jejich života byly zasazeny do čtyř rozličných prostředí – prostoru před kabinetem, na půdu školy, kde ztvárnili sny malého Vojty, do sklepa, kde umírá dvaatřicetiletá Kristýna, a nakonec do auly.

Posluchači byli překvapeni vynikajícím zvládnutím tématu. „Perfektní, perfektní,“ hodnotila jedna z divaček a my se s jejím názorem zcela ztotožňujeme.

A proč si aktéři vybrali právě osobnosti rodu Suchardů? Šárka Horáková říká: „Přece každý Novopačák ví alespoň trochu o dnes již možná pro leckoho zašlé slávě sochy Palackého v Praze, orloji, Divadlu loutek. Za spoustou kulturních počinů hledej právě Suchardy! Ale chtěli jsme přiblížit i osudy těch, kteří se až tak příliš neproslavili.“