Žáci první až třetí třídy ze ZŠ Ostroměř jeli do Labyrintu Divadla Drak. Netušili jsme, co nás čeká. Proto jsme byli velice zvědaví.

Přivítal nás milý průvodce, pod jehož vedením jsme se rychle začali v labyrintu orientovat. Úvodní krátký film nás navnadil na zajímavé zážitky a někteří již nedočkavě poposedávali a nakukovali do prostor, které byly zatím skryty našim očím. Možnost vydat se dál někteří pojali svérázným způsobem, a tak měli nejzamotanější hlavu především učitelé. Z vitrín na nás shlížely, šklíbily se, pokukovaly, ale občas se i mračily loutky všech velikostí. Nasyceni touto zkušeností jsme se vydali prozkoumat další patro.

Zde bylo míst s loutkami méně a snad i proto byla tato prohlídka klidnější. Ale to nejlepší na nás stále ještě čekalo… Byli jsme pozváni do „laboratoře“ – místa, kde jsme si mohli osahat loutkářské řemeslo. Hráli jsme klasické divadlo s marionetami, vytvářeli jsme zvuky a podle nich osvěcovali scénu. Tvořili jsme nové a nové scény na jevišti, které byly přenášeny kamerou do jiných prostor výzkumného centra. Naše nadšení nebralo konce, a kdyby se nepřiblížil čas oběda a s ním nepřihlásily i naše hladové žaludky, asi bychom si vydrželi hrát a zkoumat krásy divadelního světa až do večera.

Po obědě jsme měli příležitost prohlédnout si zázemí divadla Drak, postát na jevišti a prošmejdit dílny, ve kterých vznikají loutky. Vyčerpáni těmito úžasnými zážitky jsme se vydali k vlaku… ⋌ Mgr. Jan Horák