Minulou neděli  byl zahájen 16. ročník festivalu Erbenův Miletín, ale slavnostní úvod vypukne až dnes od 9 hodin dětským představením Strašidýlko z hradu Metrwill a v 19.30 hodin divadelní hrou Dalskabáty, hříšná ves. Ukončení festivalu je plánováno na 11. prosince divadelním představením Rozum a Štěstí.

Představí se patnáct souborů

Letos se během divadelního setkávání představí patnáct souborů ze všech koutů České republiky, ale i Slovenska, a 5. listopadu můžete přijít na slavnostní večer k oslavám 200 let od narození Karla Jaromíra Erbena a křest knihy „Karel Jaromír Erben a Miletín”.

Předseda rady sdružení Martin Hlavatý už více o samotné akci: „Divadelní soubory, které u nás od října do listopadu v rámci oslav vystupují, začínáme vybírat už na začátku roku. Na doporučení se jezdíme dívat na představení.”

Zajímalo nás, který divadelní soubor nám může doporučit.

„Všechny soubory jsou dobré, nedokážu říct, na který se může divák nejvíce těšit.“

Jak je festival hrazen

Na akci město získalo dotaci od hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a dále festivalu hodně pomohli sponzoři.
Město Miletín hradí pouze představení Slavnostní večer k oslavám 200. výročí narození Karla Jaromíra Erbena.

Dále jsme chtěli vědět, kolik návštěvníků zde letos očekávají.

„Myslím si, že na jednu divadelní hru přijde zhruba 100 diváků,“ řekl Martin Hlavatý.

Nabídka pro děti i dospělé

Pro dospělé jsou připravené zajímavé inscenace a na děti čeká odpolední divadlo nebo loutková představení.

Vstupné na večerní představení bude 60 korun, za dětská zaplatíte třicet korun, a pokud byste si chtěli zakoupit permanentku na všechny divadelní hry, vyjde vás na pouhých 260 korun, a to už přeci stojí za to! Pavla Škaloudová