Každoroční přehlídku špičkových umělců zahájí sólistka Státní opery Praha, sopranistka Simona Procházková. Koncert je věnován písňové a operní tvorbě Antonína Dvořáka, J.B. Foerstra, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Guiseppe Verdiho a G. Pucciniho.

Umělkyni doprovodí na klavír Bronislav Procházka. Koncert začíná v 19 hodin v Doměkultury. Druhou květnovou sobotu (9. 5.) se můžete těšit na vystoupení violoncellisty Jiřího Hanouska a klavíristy Pavla Kašpara. Zazní skladby J.B. Foerstra a Antonína Dvořáka, které doplní četbou z literárního díla skladatele herečka Gabriela Vránová.

Dále se v Libání představí Smetanovo trio, Pěvecké sdružení pražských učitelů a Otakar Brousek. Závěr letošního ročníku bude patřit Spirituál kvintetu a českému spisovateli Michalu Vieweghovi. Jak nám prozradil umělecký ředitel Libáňského hudebního máje Zdeněk Vokurka, připraven je i jubilejní desátý ročník festivalu, který nabídne přímo plejádu hvězd.

Ozdobí je svým vystoupením houslista Václav Hudeček, sólisté Eva Urbanová, Štefan Margita, Roman Jál, Michiyo Keiko a Ondřej Havelka. Dětem by měla přijet číst Dagmar Havlová.