Osmnáctý ročník tradiční akce Střední školy zahradnické v Kopidlně zahájí ve středu 5.října 2011 mezinárodní soutěž pro studenty a učně zahradnických oborů na téma Kopidlenský kvítek v barvách duhy. Výstavní a prodejní část určená pro širokou veřejnost proběhne o víkendu.

První den odpoledne se soutěžící utkají ve třech disciplinách – řízkování, výsadba a poznávání rostlinného materiálu.. Ve čtvrtek je čekají dva úkoly – aranžování a roubování. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční od 16 hodin ve sportovní hale. Soutěž Kopidlenský kvítek je zařazena do přehlídky soutěží odborných dovedností vybraných oborů učňovského školství České ručičky.

V pátek bude areál školy patřit dětem ze základních a speciálních škol. V soutěžích „Kopidlenský kvítek“ a „Kopidlenské poupě“ je pro ně připraven přírodovědný test a zkouška v zahradnických dovednostech.

„V sobotu a v neděli od 9 hodin jsou do areálu Střední školy zahradnické zváni milovníci květin z řad široké veřejnosti. Interiér zámku se totiž na víkend změní v jednu velkou zahradu. Uvidíme bohatě vyzdobené místnosti, samozřejmostí je prohlídka unikátního palmového skleníku s rozsáhlými sbírkami subtropických a tropických rostlin. Ve sportovní hale si prohlédneme práce studentů a učňů ze soutěže Kopidlenský kvítek. V zámeckém parku vyrostou prodejní stánky se zahradnickými a řemeslnými výrobky. Už nyní mohu ujistit návštěvníky, že si i letos pochutnají na oblíbeném kopidlenském řízku ze zámecké kuchyně,“ říká ředitelka Střední školy zahradnické Lenka Nosková.

Součástí sobotního dne je doprovodný program ve sportovní hale. Každý ze čtyř programových bloků zahájí slavnostní fanfáry. Můžeme se těšit na módní přehlídku společenských a svatebních šatů, při které nebudou chybět v rukou studentek - manekýnek krásné kytice. K poslechu nám zahraje country skupina „Karolína“. Areál Střední školy zahradnické je otevřen v sobotu od 9 do 17 hodin, v neděli pak od 9 do 15 hodin. V loňském roce si expozice prohlédlo více jak 6 500 návštěvníků.⋌ Jana Tauchmanová

K článku je připojena fotogalerie z minulého ročníku této akce.