Okolní obce nás často žádají o vystoupení žáků i učitelů. Letos byl zájem tak velký, že jsme nemohli všem vyhovět.

Bříšťany je jedna z obcí, kam rádi jezdíme a kde jsme již byli hrát a zpívat. Příjemné prostředí, které pan starosta Dostál s paní místostarostkou připraví, pozornosti pro děti a sváteční atmosféra jsou zárukou toho, že nikdy není problém do Bříšťan jet. Těší se děti i učitelé.

Další obcí, kam se chystáme, je Boharyně. Malá obec, kde pracuje skupina žen, které se snaží přinést něco nového a zajímavého. Paní doktorka Věra Jílková je duší všech projektů. Ať to byly ukázky výroby a malování skla, výstava betlémů nebo letos výroba zvonů a zvonků. V jejich kostele sv. Bartoloměje, který je starý 350 let, se bude 13. prosince dopoledne konat koncert naší školy, na kterém vystoupí společně děti a pedagogové.

A Chodovice jsou třetí obcí, kde 19. prosince v 17 hodin zazní skladby a písně starých mistrů v podání žáků a učitelů školy.

Každé vystoupení v prostorách kostelů je pro nás všechny krásné a má atmosféru, která nejde žádným koncertním sálem nahradit. Dík paní starostce Berdychové bude i v Chodovicích koncert v kostele. Na všechny akce se těšíme, protože přijetí posluchačů bývá krásné a spontánní. ⋌ (Z.V.)