Velice si vážím a děkuji všem, kteří na koncertě hráli, zpívali, recitovali a vůbec se jakýmkoliv způsobem na jeho realizaci podíleli. Myslím, že účastníky koncertu potěšila výstava prací žáků výtvarného oddělení a možnost odnést si na památku některý z hezkých výrobků. Na koncertě bylo vybráno 5000 korun, které budou poslány na účet organizace ADRA.

A teď mi dovolte malé zamyšlení. Hořice jsou známy jako město, které má bohatou kulturní tradici a které touto tradicí stále žije. Množství různých ochotnických souborů a spolků, pěveckých sborů a orchestrů prý dělá naše město jedním z nejkulturnějších v okrese.

Často a velmi často slyším otázku: Proč absolventi vaší školy mezi nás nepřijdou? Potřebujeme mladé lidi. A já chci odpovědět. Proč by chodili, když vy o jejich práci nemáte vůbec žádný zájem? A že zájem nemáte, to bylo vidět na tomto koncertě.

Myslím, že by se všichni tito lidé měli zamyslet nad vlastním vztahem k hudebnímu a hereckému mládí, a až potom vznášet požadavky a kritizovat. Přesto musím všem, kdo přišli, poděkovat, a zvláště panu místostarostovi Váchovi. ⋌Zdenka Vaškovová