Hrůza, kterou neumíme a ani nemůžeme domyslet. Jak pomoci, co udělat, abychom alespoň trochu mohli zmírnit dopad strašné katastrofy na tamní obyvatele a na všechen japonský lid.

Základní umělecká škola a město Hořice pořádají ve středu 30. března v Domě kultury Koruna humanitární koncert, jehož výtěžek je určen na pomoc Japonsku. Zájem vystupovat na koncertě je tak veliký, že předčil i ta nejsmělejší očekávání.

Na koncertě zahrají a zazpívají skupiny z Hořic, ale i z Nové Paky, Chlumce nad Cidlinou, Hostinného a Nového Bydžova. Pěvecké sbory, folková kapela Kantoři, kvartet pedagogů ZUŠ Hořice a mnoho a mnoho dalších. Z hudebních nástrojů zazní klavír, housle, klarinet, akordeon, klávesy, příčná flétna a klávesy, za doprovodu zpěvu.

Celý koncert je rozdělen do tří částí, aby posluchači mohli kdykoliv odejít nebo přijít. Přestávky budou sloužit k občerstvení pro posluchače a na jevišti k přípravě dalších účinkujících.

V Hořicích vzniká největší koncert určený pro tyto účely.

Dovolte, abych vás jménem všech účinkujících a pořadatelů pozvala do Domu kultury Koruna, kde svojí přítomností a darem vyjádříme svoji solidaritu s tak těžce zkoušenou zemí, s Japonskem.
Zdenka Vaškovová