Tento rok proběhla celková rekonstrukce objektu, která byla dokončena na konci října. Nyní se do zařízení budou stěhovat knihy. Nové prostory by tak mohly přilákat, jak doufá knihovnice, i další čtenáře, kterých bylo v loňském roce přes padesát.

Obecní úřad na svoji knihovnu nezapomíná a každým rokem přispívá na nákup časopisů – převážně týdeníku Květy. V roce 2008 proběhla automatizace výpůjčního systému, která zkvalitnila služby čtenářům. V půjčovní době knihovna nabízí svým uživatelům kromě jiného také tři internetové stanice. Přístup k webu je zadarmo.

V nejbližší době je plánováno elektronické zpracování kmenového knižního fondu, který obsahuje přes 500 svazků. V knihovně je každé tři měsíce obnoven výpůjční fond z jičínské knihovny. Čtenáři se tak mohou těšit na pestrý výběr titulů pro všechny věkové kategorie.

Další informace jsou vystaveny na stránkách knihovny: www.knihovnaholovousy.wz.cz.

Knihovnice Jana Brabcová říká: ,,Navštěvují nás i děti ze ZŠ v Chodovicích, které zde mají přímo zařízen čtenářský koutek. Moc se na ně i na všechny ostatní čtenáře po znovuotevření těším a všem vzkazuji, ať ještě mají trpělivost, a doufám, že se zase shledáme a budeme pokračovat v půjčování.“
Otevřeno je v pondělí a ve čtvrtek od 8 do 9 hodin a v úterý od 16 do 18 hodin.⋌ (lk)