O dojmy bych se ráda podělila – dcera mi s úžasem v očích do ucha zašeptala: „Mami, koukni, to je on! Opravdu existuje!“ A nemohla odtrhnout oči od Ježíška obklopeného anděly, který s vlídnou a přívětivou tváří s dětmi promlouval.

Vysvětlil dětem, že se rozhodl zjevovat na zámku Dětenice právě proto, že za okny tohoto zámku našel dopis, v němž bylo psáno, že si ho děti strašně moc přejí spatřit, a jelikož takovéto přání nikdy nedostal, rozhodl se mu vyhovět.

Každé dítko od něho dostalo zvoneček se slovy, že když se jim něco povede nebo když se něco nového naučí, mohou zazvonit, a on se na ně z nebe podívá, jak jsou šikovné… Pak se obrátil na rodiče a vážným hlasem jim řekl, že zvoneček mohou používat také, a to v opačném případě. Pokud budou děti zlobit nebo budou neposlušné, mohou zazvonit oni a on se na to také podívá, aby věděl, že to s těmi dárky nemusí příští rok přehánět.

Děti si mohly ještě vybrat hračku dle libosti, která ležela pod ohromným vánočním stromem.

Příští adventní čas sem mohou děti vozit Ježíškovi dopisy obsahující jejich přání.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za úžasný nápad, nebot si myslím, že do Čech Santa zkrátka nepatří, a bylo již na čase opět sem vrátit Ježíška a klasické ČESKÉ VÁNOCE.

Má dcera opatruje zvoneček jako oko v hlavě, když se jí něco povede, ihned zvoní… Pokud ho chci použít já, ihned dává vše do pořádku. I za to děkuji. ⋌Kateřina Antošová