V Čisté u Horek tuto akci pořádali místní dobrovolní hasiči.

„Za místo konání jsme tentokrát zvolili svah nad vodárnou a ukázalo se, že to byla dobrá volba, protože zde i přes oblevu v tomto údolí sníh vydržel,“ přiblížil akci Ladislav Jiřička, čistecký hasičský velitel. „V týdnu před akcí jsme ve středu provedli ve spolupráci s Mírou Fejtem z Dolní Kalné úpravu trati skútrem dolnokalenského Sokola. Díky tomu byla trať pěkně tvrdá i přes vydatnou dešťovou zálivku.“

Koncem minulého týdne sice počasí připomínalo předjaří, kdy se déšť střídal se slunečními paprsky, ale i přesto pořadatelé vydrželi a akci nezrušili.
Na svah nakonec v sobotu po poledni dorazilo šest velkých „strojů“ a jedenáct dětí. Pro každé dítě byla připravena sladkost a drobnost věnovaná hasiči a sponzory akce.

Jízdy dospěláků pak byly divácky velmi zajímavé. Na nepřízeň počasí vyzráli Markvartický rafťáci, kteří se pustili ze svahu na gumovém člunu v neoprenech a s potápěčskou výbavou. Stejně tak déšť nevadil týmu Bahama rejsing, kdy se ze slunečníku stal deštník. Tank J53h se pustil z kopce razantně, ale nakonec skončil mimo trať. Spolehlivě naopak doplachtilo KO 144 -jen se nějak netočila vrtule… Hlídková loď sice sjela kopec vyrovnaně, i když občas jen po jedné lyžině robustní Čistecké hlídky.

Bezkonkurenčně největší atrakcí byl Myslivec se zajíčkem. Na kopec je musel vytáhnout skútr a po průjezdu cílem následoval skok na muldě provázený pádem myslivce z posedu, ale divácké ovace asi osmi desítek přihlížejících byly nejbouřlivější.

„Poslali jsme i pozvání Krakonošovi, ale omluvil se s tím, že má nějakou práci s neposednými dešťovými mraky v Labském dole, což jsme měli možnost na vlastní kůži okusit při přeháňkách i u nás v Čisté,“ uzavřel ohlédnutí za recesí v Čisté Jiřička.

V Čisté se teď už připravují na plesovou sezónu. Mají zde svůj ples myslivci, ve druhé polovině února pak hasiči a nebude chybět ani tradiční dětský karneval. Zajímavou novinkou pak budou první a druhý pátek v únoru projekce z festivalu Jeden svět. Podrobnosti o tom najdete na webových stránkách obce www.cistauhorek.cz ⋌ (fal)