Sezónu zahájila výstava Green a Jan, kde byly k vidění práce Mariny Zelené a Jana Rampase. Patrná byla i chuť návštěvníků po zimní přestávce se opět zapojit do kulturního i společenského dění na jaře a vyrazit do přírody. Ta o sobě dala o vernisáži patřičně znát silným deštěm s krupobitím. I přesto byla nálada výborná, jak tomu bývá pravidelně na dvoře venkovské chalupy manželů Valterových.

Velice se líbila i výstava Vladana Falty z Jičína. Jeho fotografie krajiny, motýlů, brouků a květin spojené s téměř třemi desítkami obrázků motýlů i zvířat, z nichž některé působily jako živé, výborně zapadly do ročního období a vzbudily obdiv návštěvníků.

O tom, že obec Bukvice leží uprostřed Mariánské zahrady, nás přesvědčil autor třetí výstavy Petr Luniaczek z Českých Budějovic. Autor sám je náruživým pěším turistou a představil zde více jak třicet fotografií roubených historických stavení a sakrálních památek, kterých si jejich majitelé velice považují a svou prací i nadšením je udržují dle možností v původním stavu pro příští generace.

Majitel galerie Na špejcharu, malíř našeho kraje Jiří Qido Valter, představí výběr ze své letošní tvorby obrázky malovanými v akvarelu a tuši. Z jeho práce vyzařuje nadšení a radost z pobytu v přírodě, stejně tak i napětí při vyhledávání dosud neobjevených malířských objektů v Bukvici, Střevači, Křelině, Podhradí a okolních obcích.

Vernisáž jeho výstavy pod názvem Chaloupky jako malované proběhne v sobotu 1. října ve 14 hodin. Úvodní slovo přednese starostka obce Bukvice Eliška Formanová a hrou na klávesy doprovodí Miroslav Filsak.

Výstava bude ukončena v polovině listopadu a je pravděpodobné, že galerie Na špejcharu brzy přivítá již svého 4000. návštěvníka. Jak je zde zvykem, je pro něho připraven i obrázek na památku.