Pátý ročník setkání zdravých účinkujících s hendikepovanými, při kterém vzájemně prezentují své dovednosti, měl zatím největší účast i největší úspěch. Hry bez hranic se odehrály v úterý v městském kulturním středisku a sál doslova praskal ve švech. „Dorazila i tři zcela nová seskupení, celkem jich vystoupilo deset. Měli jsme velkou radost," popisuje za organizátory – Život bez bariér, z.ú. Nová Paka a Polski Związek Niewidomych Dzierżoniów, Jitka Fučíková.

Účinkující:
MŠ Stará Paka /Sbor Zvoneček/
2. Denní stacionář Život bez bariér, z.ú. /PÍVO/
3. ZŠ speciální Jaroměř /Veselé zebry/
4. MŠ a ZŠ Brána Nová Paka /Tanec vzkříšení/
5. ZŠ speciální a MŠ speciální SRDÍČKO Jilemnice
/Ten umí to a ten zas tohle/
6. ZŠ speciální Sluneční Hostinné /Cesta kolem světa/
7. ZŠ, SŠ a PŠ DČCE Vrchlabí /Já se vznáším/
8. Denní centrum DČCE středisko Světlo Vrchlabí /Kovbojové/
9. Domov sociálních služeb Skřivany /Country tanec/
10. Polský spolek nevidomých Dzierżoniów

 Začleňování hendikepovaných mezi zdravé se daří a všichni, kdo předstoupili před publikum, si vystoupení užívali. Ať už to byly děti ze staropacké mateřské školy, pak klienti jilemnického centra Srdíčko, Kamarádi z Jičína, zástupci vrchlabské diakonie. Mezi diváky usedli i polští přátelé, studenti Obchodní akademie Janské Lázně, členové seskupení Tereza Benešov.

Hudební, taneční a divadelní ukázky doplnily doprovodné akce. Všichni si mohli na dvoře MKS vyzkoušet v dílničkách svoji zručnost, dětem byl zdarma k dispozici skákací hrad, po obědě „doletěli" dravci a vyzkoušet jste si tu mohli i canisterapii. Polská organizace zde nabízela hry a pomůcky pro nevidomé .
„Obdivovala jsem vystoupení dětí, upoutaných na vozíku. Bylo úžasné a jak bylo vidět, vůbec nezáleží na tom, jak je člověk postižený," hodnotí účinkující Fučíková.

„Přijeli jsme z Vrchlabí, z denního stacionáře. Už jsme tu druhým rokem, je to moc pěkné. Naši klienti se sem moc těší. Samotná příprava vystoupení je pro ně adrenalínová," popisuje Zdenka Bínová.

Olga Banýrová za pořadatelským tým dodává. „Akci vnímám pozitivně. Přijely k nám nové soubory, máme radost, že se nám hry rozrůstají. Skvělá atmosféra, výborný zážitek." Zatěžkávací zkoušku zažila i nainstalovaná rampa, která umožnila vozíčkářům vjet bezproblémově do malého sálu.