Koncert začal krátce po půl osmé večer a nenechalo si ho ujít okolo dvou set diváků. Všichni si poslechli řadu krásných songů, ke kterým pěvkyně přidala vždy zajímavé komentáře ohledně toho, jaký mají hlubší význam nebo kdo napsal text.

Zazněly například písně Krásná, Bouře, Kočky, ale nechyběly ani všem známé pod názvem Amsterdam a Tornero. „Bylo mi potěšením slyšet zpěv paní Csákové. Má velmi čistý hlas i naživo, což je báječné," prozradila divačka Katka.

V přibližně hodinovém programu nechyběl ani humor. Kapela společně s Ilonou v momentech pobavila celé obecenstvo různými vtípky. Mimo jiné došlo k připomenutí, že už je to rovných dvacet let, kdy sama zpěvačka vystoupila v Nové Pace.

Byl to příjemný večer. Udělala si na něj čas široká generace lidí. K samému závěru na pódium přišel starosta města Rudolf Cogan a předal Iloně květinu jako poděkování.

Když se poté lidé začali odebírat směrem domů, několik fanoušků ještě přece jenom v sále zůstalo a nechalo si věnovat vlastnoruční Ilonin podpis.   Kateřina Pavlicová