Právě Západočeši by mohli  nabídnout RfP mnohonásobně větší finanční injekci. Díky ceně Meliny Mercourise totiž rozpočet EHMK rozšířil o zhruba čtyřicet milionů. Přesnou částku ale zatím nikdo prozradit nechtěl. Ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Suchánek i jeden z organizátorů RfP Michal Thomes se však k probíhajícím jednáním o přesunu festivalu odmítli vyjádřit.

V jaké podobě by se festival do Plzně přesunul, však zatím není jasné. „Nebudeme rádi, když festival z Hradce Králové odejde, ale organizátory chápu. Příští týden s nimi mám schůzku, kde to budeme řešit. Je několik různých variant přesunu," potvrdil jednání hradecký primátor Zdeněk Fink.

Pro Plzeň by to znamenalo velký příliv hudebních fanoušků, do Hradce jich každoročně na festival dorazí kolem třiceti tisíc. Rock for People totiž přiváží hvězdná zahraniční jména, v minulosti na festivalu zahrály například kapely jako Muse, My Chemical Romance, 30 Seconds to Mars nebo The Offspring. Pozadu nezůstávají ani domácí muzikanti, došlo na Lucii, Kabát či Kryštof.

„My o Rock for People v Plzni hodně stojíme a zájem a má samozřejmě i současný hostitel Hradec Králové, " řekl plzeňský náměstek pro kulturu Martin Baxa.

Festival by se mohl přesunout do Plzně pouze pro příští rok, jestli se tak stane, by mohlo být jasné příští týden. Nejčernější varianta pro východočeskou metropoli by byl definitivní odchod festivalu, který je jednou z největších akcí roku.