První hudebníci vystoupí už zítra, poslední v sobotu. Místem konání bude, jak jinak, Dům kultury Koruna. Více o letošním festivalu nám sdělil Tibor Gál. „ Každoročně se festival snaží o novou dramaturgii tak, aby postupně představil jazzovou muziku v co nejširším spektru," řekl Deníku Tibor Gál.

Program festivalu
Středa
19.00 RADIM HLADÍK & BLUE EFFECT
Pátek
18.00 LOS RUMBEROS ( karibská kavárna)
19.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
19.15 YELLOW SISTERS
20.45 JOSEF VEJVODA TRIO & MICHAL ŽÁČEK
22.15 MILAN SVOBODA & PRAŽSKÝ BIG BAND
Sobota
18.00 MARIACHI ESPUELAS ( mexická kavárna)
19.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
19.15 LINWOOD LEE TAYLOR TRIO
20.45 LUBOŠ ANDRŠT BLUES BAND & PETER LIPA
22.15 ROOSEVELT HOUSEROCKER

Program ve středu ve velkém sále zahájí kapela Radim Hladík & Blue Effect. „Středa je obecně brána trošku mimo festival. Jedná se totiž o samostatný koncert. Ale ke jménu interpreta snad nemá cenu nic dodávat, to je pojem sám o sobě," řekl Tibor Gál s tím, že hlavní gró festivalu se odbude v pátek a v sobotu. Pátek je pak určen právě pro milovníky jazzu, v sobotu si pak přijdou na své vyznavači rocku a swingu. A kdo je pro Tibora Gála hlavním tahákem přehlídky?

„To se nedá takhle přesně říct. Každý z vybraných interpretů je pojem," řekl pořadatel, který k několika interpretům uvedl jakýsi curriculum vitae.

Páteční večer v 18 hodin zahájí karibské rytmy v podání Los Rumberos. Poté bude Jazz Nights oficiálně zahájen. Od 19. hodin bude pódium patřit seskupení Yelow Sisters. „To je úžasná věc. Dámy, které zpívají a cappella," poodhalil umění kvarteta Tibor Gál a upozornil na následující vystoupení. Od 20.45 totiž bude sál okouzlovat rytmy saxofonu a bubnu Josef Vejvoda trio & Michal Žáček. „Bubeníka Josefa Vejvodu snad netřeba představovat. Je to syn známého Jaromíra Vejvody, který se do povědomí celého světa dostal skladbou Škoda lásky. Také Michal Žáček je ve světě jazzu pojmem," doplnil pořadatel. Celý páteční program pak zakončí Milan Svoboda & Pražský Big Band.

Sobotní hořický večer se bude nést v rytmu swingu. V 18. hodin ho zahájí mexická kavárna, kdy se káva bude „podávat" za tónů Mariachi Espuelas. Poté přijde na řadu americký kytarista Linwood Lee Taylor trio. „V jeho podání se jedná o zemité až rockové blues," řekl Deníku Tibor Gál. Po Američanovi vystoupí Luboš Andršt Blues band & Petr Lipa. Celý festival následně zakončí Roosvelt Houserocker. „V tomto případě se jedná o chicagské blues," doplnil informace pořadatel festivalu.