Je předzvěstí blížícího se jara a konce nadvlády zimy. Je co slavit, a proto v letošním roce, již po deváté, naší obcí procházel masopustní průvod masek.

Nejstarší zmínka o masopustu slaveném v Čechách prý pochází z druhé poloviny třináctého století. Není divu, že obyčejů a zvyků vážících se na poslední masopustní dny bylo mnoho a každá vesnice, každý kraj byl něčím odlišný a měl svá specifika.

Oblíbený průvod karnevalových masek je typickou fašankovou obchůzkou. Tak je tomu i u nás v Holovousích, neboť letos se opět konala skvělá přehlídka klaunů a bytostí z říše pohádek, fantazie a smíchu. Děkujeme všem, kteří přišli v maskách. Bylo velice těžké během večerní zábavy rozdávat ceny za nejlepší masku… Bylo těžké rozhodnout, zda ocenit Asterixe, Obelixe, Panoramixe a Boneminu nebo mocného šejka se svým harémem. Hlavní ceny si zaslouží všichni zúčastnění.

I letos byli hostitelé průvodu obdarováni malým dárkem a masopustním přáním zdraví, štěstí, hojnosti a lásky. Masopust se opět vydařil, díky vám všem, kdo jste přišli či přijeli a hostili a smáli se, hodovali a pili a hráli a tancovali … a podíleli se na organizaci a podpořili nás dary do tomboly nebo penězi. Přejeme všem krásné jaro, léto, podzim, zimu a za rok se těšíme na jubilejní desátý ročník.   Jana Suchá, občanské sdružení Prostor pro Fantazii