Příkladem může být již šestnáctý ročník výstavy betlémů. Ta je pořádána tradičně v Památníku K. V. Raise a najdete zde různě pojaté betlémy ze dřeva, papíru, těsta.

V období adventu zároveň spatří světlo světa originální kniha s názvem „Lázně Bělohrad a okolí v historických pohlednicích a současné fotografii“.

Jejím hlavním lákadlem jsou staré pohlednice Bělohradu a okolí, většinou ze sbírky pana Viktora Teimera. Doplněny jsou současnými panoramatickými fotografiemi. Čtenář má jedinečnou možnost porovnat, jak vypadalo určité místo v minulosti a dnes. Pro netradiční pohled na Bělohrad a okolí najdeme v díle i letecké snímky určitých částí.

V úvodu je popsána i historie města. Jednotlivá místa i pohlednice jsou představeny textem. Pod publikací je podepsán kolektiv autorů – Ladislav Stuchlík, Josef Špůr, Zdeněk Prchal. Novinka bude představena ve středu v 15 hodin v Památníku K. V. Raise za účasti autorů i vydavatele.

Od pátku pak bude možné koupit tento počin na vybraných místech. Do konce roku se dočkají vydání i další tři díly vzpomínkového spisu K. V. Raise „Ze vzpomínek“. Díky letošnímu 150. výročí narození spisovatele se městu podařilo získat dotaci na tisk ve výši čtyřiceti procent celkových nákladů.

MARTIN VIK