Začátkem roku se v prostorách MKS uskutečnila členská výstava téměř dvou desítek fotografů, kterým na vernisáži vyhrávala vrchlabská swingová kapela Grooves. Přínosem pro členské schůzky byla účast již v 55. ročníku mapového okruhu Český ráj, kde bylo zapojeno do hodnocení čtrnáct fotoklubů.

Letošní ročník, který pořádal fotoklub Blafo Blatná, byl pro fotografy z Nové Paky tím nejúspěšnějším. Druhé místo za vítězným Fotoklubem Balvan Jablonec nad Nisou je historickým úspěchem. Velkou oporou klubu je Jakub Müller, jehož dvě fotografie „Mrazivé snění" a „Půlnoční expres" získaly nejvíce bodů a umístily se v první desítce (na snímcích nahoře dvě z jeho fotografií, další na webu). Dále k tomuto pěknému výsledku přispěli svými snímky Miroslav Suchánek, Josef Festa, Jiří Albrecht, Jiří Tejchman, Jan Maglen, Lukáš Hejtman, František Vopršal, Zdeněk Kudrnáč, Radek Valtera, Vladimír Herbrych a Zuzana Hlušičková.

Po roční přestávce vystavovali členové fotoklubu své práce na zámku Sloupno u Nového Bydžova. Na vernisáži výstavy, která byla uspořádána ve spolupráci s Občanským sdružením Pocidliní, se představilo Řehečské kvarteto, které přítomné pobavilo svým zdařilým programem.

ZÁVĚREČNÉ SETKÁNÍ
Tradiční závěrečné setkání před fotografickými prázdninami se již po několikáté konalo v Novopackých sklepích, kde se probíralo vše nejen kolem fotografie.

Každým rokem jezdí malá skupinka fotografů na Svatováclavský plenér. Letos se vypraví na Sovinecko a Slezskou Hartu. Hlavním tématem fotografování bude krajina, detail a vše další, co se objeví před objektivy.
Začátek října pak je vyčleněn pro výběr dvaceti snímků pro již šestapadesátý ročník MO Český ráj.

Závěr roku bude opět patřit členské výstavě fotoklubu v malém sále Městského kulturního střediska v Nové Pace. Snímky fotografů můžete také vidět ve vývěsní skříňce na náměstí v Nové Pace. A ještě pozvánka pro začínající nebo pokročilé fotografy – rádi vás uvítáme mezi sebou.
Jiří Albrecht