V sobotu tak do Jičína přijely známé pecky jako kapely Zastodeset, Sto zvířat, Trautenberk, Krucipüsk, Alkehol, Harlej a večer uzavřely Rybičky 48 s oslnivou ohnivou show, která nenechala chladnými ani lidi v posledních řadách.

O tom, že v Jičíně má český hardrock, punk a metal silnou fanouškovskou základnu, svědčila celý den hotová přehlídka merche, který si s sebou návštěvníci na Matěják přinesli. Davy lidí v tričkách Rybiček nebo Harleje proudily z centra směrem do areálu od časných odpoledních hodin.

Kapely se jim za to odvděčily pořádnou hudební náloží umocněnou radostí z toho, že nás po dvou letech konečně čeká pořádná festivalová sezóna bez omezení. "Na tohle jsem čekal. Přišli jsme s celou partou hlavně na Harlej, ale i ti ostatní jsou skvělí," pochvaloval si Tomáš v harlejovském tričku. Nazpaměť prý zná i všechny hity Alkeholu, jejich vystoupení ale strávil ve frontě na pivo.

Právě špatné odsýpání front u stánků kritizovali návštěvníci už na místě a hojně o něm informovali také na sociálních sítích. V horkém odpoledni si někteří na kelímek piva počkali i víc než hodinu. Na vině byly obrovské technické komplikace, se kterými se pořadatelé celé odpoledne vypořádávali. S výpadkem elektrocentrály, která zajišťovala provoz stánků, se podařilo hnout do pár hodin, stovky lidí mezitím vyrazily na pivo do města. "Zradila nás technika a celá situace nás mrzí. Připravili jsme festival,který tady nikdy v Jičíně nebyl a ti, kteří o tom něco vědí, to ocenili, za to děkujeme," okomentovali situaci pořadatelé Pavlína a Marek Paličkovi.

Jinak se ale podle návštěvníků odcházejících z Matějáku krátce před půlnocí festival vydařil. Některým bylo líto, že druhý plánovaný jičínský koncert na zimním stadionu musela pořádající agentura MP Agency zrušit, ale dostali nabídku zakoupené vstupenky vyměnit za jinou akci z repertoáru pořadatele.