Plakáty, které jsou k vidění na různých místech našeho okresu, však potěšily všechny příznivce alternativní hudby a umění: klášter stále žije a návštěvníci druhého ročníku tohoto multikulturního festivalu se o tom mohou přesvědčit tuto sobotu od 14. hodin v prostorách bývalého kláštera a nemocnice v Nové Pace.

Stejně jako v loňském roce výtěžek z celé akce poputuje na rekonstrukci chátrajících budov areálu, benefici podpoří známé kapely české alternativní scény rozličných hudebních směrů.

Na dvou pódiích se představí například reggae seskupení Švihadlo, punkrockové legendy Znouzecnost a NVÚ, originální a nezkrotný Gang ala Basta nebo Jablkoň, který byl v roce 2005 vyznamenaný cenou hudebních kritiků Anděl.

„Žánrový záběr je velmi široký, každý návštěvník si jistě vybere z pestré nabídky kapel tu svou,“ ubezpečil nás jeden z organizátorů akce Jiří Veselý. Kromě hudebního vyžití se diváci mohou těšit také na promítací stan, tzv. „filmovou márnici“, prohlédnou si výstavy obrazů a fotografií, různé prezentace s prodejem výrobků chráněných dílen nebo informační stánky neziskových organizací, např.Fair trade.

Mimo kulturní zážitky je připraveno také občerstvení s běžným i vegetariánským jídlem, barmanská show nebo odpočinková zóna s horkými nápoji, zvaná „kafírna“.

Za celodenní festival návštěvníci na místě zaplatí 250 Kč, v předprodeji o padesát korun méně, lístky jsou k dostání v kulturních střediscích a informačních centrech v Nové Pace, Jičíně, Jilemnici a v Lomnici nad Popelkou.