Po úvodním slovu Petry Plecháčové upozornil na vzácné exempláře odborník na slovo vzatý, emeritní ředitel Miloslav Bařina. Program zpestřil vystoupením místní loutkový soubor Rolnička úryvkem ze hry Čert a Káča.

Návštěvníci tak dostali šanci prohlédnout si část předmětů, které jsou jinak zrakům veřejnosti utajeny. Spatří tu například dřevěné formy na modrotisk, lékárenskou dózu na Čertovy prdy, model větrného mlýna ze Studénky ve skleněné láhvi, hračky, loutky, ale i posmrtnou masku Jana Gebauera, obrazy Jana Opolského, Františka Grosse, Jana Pavlovce, Otakara Zeminy ad. Pány určitě zaujme střelecký muzejní arzenál se špacírkou, předělanou na pytláckou pušku i ojedinělý model samopalu.

Vyšetřete si chvilku a zavítejte mezi vzácné exponáty, navštívit pak můžete i výstavu Krakonošovy okruhy v sousedním sále, která mapuje historie závodů automobilů a motocyklů v letech 1933 až 1938 na Novopacku.

Výstavy 2013:
První letošní výstava – Zajímavosti z depozitáře potrvá v Suchardově domě do 28. dubna. Následuje výstava obrazů místního malíře Vlastimila Mužíčka, poté expozice ilustrací Zdeňka Buriana ke knihám Eduarda Štrocha, na podzim to bude výstava obrazů Petra Minky a v zimě tradičně betlémy.