Všude v Podkrkonoší se to hemží pohádkovými postavičkami. U Masarykovy studánky na Zvičině leží zkamenělý drak. Asi pyká za své zlé činy a teď se snaží vše napravit dobrotou a tím, že pomáhá ostatním. Děti, rodiče, babičky a dědečkové pomohli vymyslet jméno pro tohoto hodného dráčka, který se stal symbolem veselosti, pohybu, dobra a hlavně krásného Podkrkonoší. Sešlo se na 90 námětů, z nichž bylo vybráno jméno Zvičiňáček.

Dráček Zvičiňáček.Na sobotní akci bude představen projekt Propagace Podkrkonoší. Vyhlášeni budou vítězové v soutěžích malování a modelování na téma Kamenná krása v Podkrkonoší. Součástí akce je oblíbená drakiáda, vyhlášení fotosoutěže s hodnotnými cenami a nabídka informačních materiálů a výrobků z Podkrkonoší. Pro potěšení i tanec zahraje živá hudba. Samozřejmě nebude chybět ani občerstvení.

Vrchol Zvičiny leží v nadmořské výšce 671 metrů a poskytuje za pěkného počasí krásný výhled na Krkonoše. Zvičina je populárním výletním cílem a významnou křižovatkou turistických cest. Její vrchol s kostelíkem, založeným roku 1584, i turistická Raisova chata jsou snadno dostupné .⋌ (zr)