Během chvilky si v prvním patře Spolkového domu v Miletíně zřídil pobočku svého úřadu a plně se oddal svému poslání, přijmout od dětí přáníčka pro toužebně očekávaného Ježíška. Za odevzdané přáníčko dostal prosebníček malý dáreček a podací lístek podepsaný andělem Jankem.

Janek navštívil i výstavu betlémů, která je otevřena do 8. prosince. Pochválil více jak padesát exponátů s betlémskou tématikou. Letošním trhákem je originální pohyblivý betlém z dílny Bohuslava Bucharta z Jičína. Zhlédl i dílka všech dětí, které využily možnosti tvůrčích dílen a vyrobily si netradiční a originální ozdobičku na vánoční stromeček. Snažily se dokázat svoji zručnost při řezání lupénkovou pilkou a posléze svůj cit pro barvičky. Ze slaného těsta si tu pak mohli zájemci vytvořit figurku daráků, zvířátek nebo stromů pro společný betlém, který bude k vidění na další výstavě betlémů. I sám anděl zkusil svoji šikovnost. Tvůrčí dílnička pokračuje i druhý adventní víkend.

V Lázních Bělohradu se v neděli konaly adventní trhy, které uzavřelo rozsvícení vánoční stromku.
Vydařily se i trhy v Jičíně, na které zavítal vévoda Albrecht z Valdštejna.      Bedřich Hak

I v letošním roce vyhlašujeme soutěž o nejkrásnější vánoční strom, který zdobí vaši obec nebo město. Snímky i s nominacemi posílejte do konce roku na alena.kankova@denik.cz