Je vskutku na co se dívat. „V Cirkusu Humberto vystupuje asi padesát zvířat. Máme tři africké slonice, velbloudy, lamy, africké zebry, somálské lvy, medvědy a mnoho dalších zvířat," říká Hynek Navrátil mladší, syn ředitele cirkusu a dodává, že drezúra tří afrických slonů se uskuteční pod vedením Ronalda Spindlera ze slavné německé cirkusové rodiny. Po dvou letech se vracíme do Jičína s cela novým programem pod názvem Show, která vyrazí dech.

V programu vystoupí dále například poprvé v České Republice na horizontálním laně Simona Alexandra z Rumunska, klaun z Polska, který se účastnil na mezinárodním polském festivalu talentů. „Návštěvníci představení také mohou vidět vystoupení, které si artista připravil na motivy knihy Zvoník od matky Boží, vysoko pod cirkusovou kopulí na vertikálních popruzích se představí Ludwig z České Republiky," doplňuje k nabídce programu Hynek Navrátil.

Artisté, kteří se představí divákům, pocházejí z různých koutů Evropy „Vystupují u nás artisté z Polska, Rumunska, Německa, a samozřejmě z Čech," říká Hynek Navrátil mladší. Součástí početného cirkusového personálu je také tým zvířecích ošetřovatelů, zvukař a osvětlovač.

Za zdánlivou lehkostí jednotlivých vystoupení a romantikou cirkusového života se ale skrývá tvrdá práce. „Na první pohled je situace velmi jednoduchá. Zaměstnanci cirkusu rozbalí šapitó, večer hrají představení a jinak je život v cirkuse romantickou záležitostí. Ve skutečnosti ale každému vystoupení předchází tvrdá celodenní příprava," říká syn ředitele Cirkusu Humberto. „Výstavba šapitó trvá zhruba deset hodin. Každý účinkující věnuje tréninku celý den," vysvětluje Hynek Navrátil mladší. Po večerním představení je třeba nakrmit zvířata a kompletně se o ně postarat.

Zajímavostí je to, že během celého dne jsou veřejnosti přístupná úplně všechna zvířata. „Chceme, aby se potencionální návštěvníci mohli přesvědčit, že všechna slíbená zvířata máme, a mohli se podívat na pohodlí našich zvířat za který cirkus Humberto byl oceněn sdělil Hynek Navrátil mladší.

Slavný Cirkus Humberto svůj stan rozloží v Jičíně u bývalého nákupního centra Edeky, pod Lidickým náměstím. Představení začínají ve všední dny od 17:00 hod., v sobotu a v neděli od 16:00 hod. V pondělí poslední představení od 11:00 hod dopoledne. Potom se cirkus přesune do Lysé Nad Labem a zakončí své turné v Praze na Proseku.