Pro příchozí budou zpřístupněny Vánoční trhy, které pořádá zdejší škola, a návštěvníci tu ochutnají řadu dobrot. Letos nás přijdou podpořit i broučci s lucerničkami. Ti se vydají v 17 hodin od místní knihovny na adventní cestování, které zakončí právě na Masarykově náměstí. Pokud si přijdete zazpívat, je pro vás připraven horký čaj a také zdarma svařené víno, které nám věnoval majitel restaurace Novopacké sklepy David Horáček. Jak je na tom se zpíváním?

„Já tedy moc nezpívám," přiznává. S nákupem vánočních dárků je to u něho také hektické. „Pořizuji je většinou na poslední chvíli." Pozvali jsme ho dnes mezi nás, tak uvidíme, jestli dorazí. Mezi hosty bude i starosta města Rudolf Cogan, který velice rád přijal naše pozvání.

Vloni se před střední školou, kde se od rána konaly Vánoční trhy, shromáždilo více jak sto padesát lidí, kteří si s Jičínským deníkem zanotovali. Letos zpíváme s Hitrádiem Magic a přidáme i oblíbenou písničku Vánoce, Vánoce přicházejí. Nakonec nám několik vánočních písní zazpívá packý Daráček a budou to i písně na přání.

Všechny koledy dnes najdete jako přílohu Jičínského deníku a pokud dorazíte na Masarykovo náměstí, budou vám k dispozici. Ke společnému zpívání se přihlásila i skupina žen z Veliše, která si zanotuje v truhlárně Jiřího Jandy. Pokud se přidáte k nám, nezapomeňte se vyfotit třeba i s našim zpěvníkem. Své snímky posílejte na adresu alena.kankova@denik.cz

O tom, jak bylo zpívání úspěšné, kolik se nás sešlo a jaká koleda byla nejžádanější si pak přečtete v pátek v Jičínském deníku. Ve středu večer najdete první zprávičky na webu jicinsky.denik.cz