A jaké koledy se budou zpívat letos? Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán. Zpívají se i dvě koledy, které vybrali naši čtenář. Opět je to píseň Jak si krásné neviňátko a Pásli ovce valaši. Závěr bude patřit písni Vánoce, Vánoce přicházejí.

Od kolébky akci Česko zpívá koledy provází Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace, která opět připraví na Masarykově náměstí pohoštění pro malé i velké zpěváky. Víno na svařáček věnuje David Horáček z Novopackých sklepů. V Nové Pace si s námi přišel například zazpívat i pěvec opery Národního divadla Aleš Hendrych z Nové Paky, vloni a letos nás doprovodí vokální skupina Belle Mama.

Krásná tradice se zrodila i v Jičíně, kde budeme zpívat na nádvoří zámku s dětmi a učiteli ze zdejší umělecké školy. Smysl akce ocenil i Jan Ent z hotelu reStart, který účinkujícím sám rozdával svařené víno.

Ilustrační foto.
Akce pod širým nebem musí pořadatelé nahlásit

Přidat se může skutečně každý, zpívat se totiž nebude jen v Nové Pace a v Jičíně. Přijít můžete na náměstí v Lázních Bělohradu, v Hořicích se zpěváci sejdou v prostorách zámku. Zapojí se i lidé v Kopidlně, Vysokém Veselí nebo Chomuticích. Ve vydání Deníku 11. prosince najdete zpěvník, v němž jsou koledy otištěny.

V loňském roce se koledy zpívaly na více než osmi stech místech v naší vlasti, ale i v několika městech v zahraničí. Připojili se například Češi žijící v Římě, Instanbulu, Mnichovu nebo v Madridu. Celkově si tak s Deníkem zazpívalo koledy ve stejný moment přes 130 tisíc lidí! Přidejte se k nám, nezapomeňte se ovšem zaregistrovat na ceskozpivakoledy.cz.

Tam najdete nejenom mapu míst, která se ke zpívání přihlásila, ale také je zde formulář, s jehož pomocí se k nám můžete přidat a nové místo přihlásit.

Svou knihu představila v jičínské knihovně místní autorka Jindřiška Kracíková.
V Jičíně vznikla kniha Králova třetí žena