Snímek se bude v packém kině promítat příští pátek a sobotu od 20 hodin, v pátek je pro zájemce připraven ještě bonus od 17.30, a to extrémní alpské Dan Polman.projekty „Velký Benátčan" a „Knock the Glock". „Film „98 brouka" je částečně hraným dokumentem, kde se ve třech rolích představí mí kamarádi a vše je doplněné o autentické záběry, které jsem pořídil přímo během projektu Praha – Sněžka okolo Česka.

Diváci se tradičně mohou těšit na perfektní kameru, střih a produkci Petra „Ňůmena" Nováka, s nímž jsme takto udělali již třetí film. Tentokrát se ale jedná o zcela nový koncept, který v sobě skrývá napínavý příběh, více humoru, nadsázky a troufám si říct i umění.

Jistá předpremiéra přednášky a filmu proběhla i na Mezinárodním festivalu alpinismu v Praze a vysloužila si Stüdlovu cenu za nejlepší přednášku dne," popisuje svůj projekt, během kterého projel na kole 14 krajů a vystoupal na Sněžku, David Polman. V ceně vstupného je časopis lidé&HORY a na konci programu proběhne tombola o ceny.

Ve čtvrtek a v pátek dopoledne proběhnou hned čtyři přednášky a filmové projekce pro školy. Charitativní část projektu je velmi úspěšná – na projekt Domeček plný koleček se vybralo již přes 40 000 Kč a nárůst je očekáván i po premiéře v kině. Ze vstupného každého žáka poputuje na toto konto 5 Kč a večer 20 Kč z každé prodané vstupenky. „Poslední filmovou premiéru (Knock the Glock, 2013) vidělo v packém kině přes 700 lidí, kteří často odcházeli nadšeni, tak věřím, že se můžeme podobné bilance dočkat i letos. Nový film a všichni, kdo se na něm podíleli, by si to zasloužili," konstatuje Polman.