A protože většině pánů vrtalo hlavou, co to tam ty ženský budou vlastně dělat, tak raději vyrazili také. Bylo sice až nesnesitelné horko, ale i přesto přijela televizní moderátorka a redaktorka Jolana Voldánová, která žije poblíž Mladé Boleslavi. Své umění ukázala přímo na místě i přizvaná masérka a kosmetička, ženy si také po taneční ukázce skupiny Shareefa mohly osvojit základy ohnivého flamenga.

„Chtěla jsem udělat akci jenom pro ženy. Když něco organizujeme, tak je to pro všechny, ale nyní jsme si řekly, že uspořádáme něco samy pro sebe ," popisuje mejdánek starostka Pavlína Kaprasová a dodává. „Když lidi nejdou za kulturou jinam, tak se jim snažíme přitáhnout kulturu sem."

Zabrousíme i na cestu, která vede do Bačalek a není zrovna v nejlepším stavu. „To jsme urgovali už několikrát, přispíváme státu jako všechny jiné obce, tak nevím, proč by se nemohla opravit komunikace i k nám. Ale teď se všichni vymlouvají na povodně, takže renovace se v brzké době určitě nedočkáme," posteskla si starostka. Jitka Rukavičková se podílela na přípravě akce. „Myslím, že se vydařila, vyšlo i počasí," hodnotí sešlost.

Nicméně spousta účastníků přišla kvůli inteligentní, sympatické a krásné moderátorce Jolaně Voldánové. Ta vyprávěla nejen o své práci v televizi a rádiu, ale také o účinkování v taneční soutěži StarDance. Pochlubila se, že o ni usiluje i jeden báječný ochotnický spolek. Prozradila, že by ráda žila nějaký čas v cizině.

„Máme s manželem pořád nesplněné sny, a tak by se nám líbilo vycestovat alespoň na rok někam za teplem." V České televizi chystá svůj pořad a přiznala, že je docela ráda, že po dvaceti letech pověsila moderování zpráv na hřebík.

„Televize při zpravodajství jenom klouže po povrchu. Máte na všechno velice krátkou dobu a když potřebujete do čtyřicetiminutové relace vecpat události doma i ze světa, tak je to náročné," vysvětluje. Povídáním o cestování s Václavem Havlem po USA své vyprávění zakončila.