Velké sportovní klání plné zábavy uspořádali v sobotu 17. ledna od 14 hodin. V sále Spolkového domu probíhal turnaj v počítačové hře Moorhuhn. U dvou tréninkových počítačů a u soutěžního, který byl propojen s projekcí, se během odpoledne vystřídalo 40 střelců. Každý z nich měl dva soutěžní pokusy. Jejich cílem bylo nasbírat co nejvíce bodů ze střelby na slepice a další cíle této animované hry.

„Právě díky projekci bylo soutěžení velmi zajímavé," komentoval bouřlivou atmosféru v sále Ladislav Jiřička, čistecký hasičský velitel a hlavní rozhodčí soutěže. "Přítomní totiž mohli sledovat taktiku ostatních, fandit, a odpoledne tak velmi rychle ubíhalo."

Na místě připravili členové a členky SDH i chutné občerstvení a doplňkový program pro děti. I ceny byly stylové ke hře. Vítězové si odnášeli gumové pískací slepice, dorty v podobě kuřátek nebo slepic, vaječnou tlačenku nebo koňak, ale i pečená kuřecí stehýnka. Pořadatele potěšilo, že přijeli závodit i sousedé z okolí, například z Nedaříže, Nové Paky, Hostinného nebo ze Slemena.

A jak vše dopadlo? V kategorii věku 3 -5 let zvítězil Vojta Klepáček (Hostinné) 365 b., v kategorii 6 – 10 let David Kužel (Čistá) 911 b.. V kategorii 11 -15 let Bára Veselá (Nová Paka) 1.321 b. V dospělácké kategorii 16 let a výš pak Tomáš Hampl junior (Čistá) 1.316 b. „Když není sníh, musíme najít pro lidi jinou zábavu," uzavřel ohlédnutí za střelbou na animované slepičky Jiřička.

Další akce
Hasiči v Čisté nezahálí. Koncem ledna pojedou s rodinami do rodinného pensionu Homole v Poniklé, začátkem února je čeká projekce dokumentů z projektu Promítej i ty!, na druhou únorovou sobotu chystají hasičský bál a na březen je připravena další z besed a turnaj v mariáši.

Pokud nastanou příhodné klimatické podmínky, dojde i na jízdu na čemkoli. V Čisté to prostě žije.⋌(fal)