Letos byla účast obzvláště dětí obrovská. Místní „ kulturák" praskal ve švech. Sešlo se zde hodně princezen a čarodějnic, přišel Rumcajs s rodinou, Křemílek s Vochomůrkou, zavítali příznivci hippies, piráti, školačka, králíci z klobouku, kteří měli i svůj létající klobouk, číšnice, montér, lázeňský štramák, bonbonek, havajská tanečnice… a mnoho dalších.

Hudební doprovod nám zajistila skupina z Kruhu u Jilemnice , která je pro tyto příležitosti excelentní. Její repertoár je převážně country, ale v podstatě zahrají cokoliv od písniček z pohádek. Je na místě poděkovat panu Josefu Rohlíčkovi ze Železnice, který provozuje výrobnu cukrovinek a cukrárnu, který nám zdarma poskytl indiány a další dobroty. Indiány jsme využili na oddych od tance a dali si závod v pojídání s rukami za zády. Někteří jedinci podali opravdu obdivuhodné výkony. Svými výkony nás překvapily i některé maminky, které pily pivo brčkem a tatínkové, kteří brčkem pili minerálku, vše na čas.

Velmi neobvyklým zpestřením bylo malování na obličej. Některým tak byla maska zdokonalena a někdo tím měl masku nevšední. Šikovné malířské ruce měla paní Špicarová z Lomnice nad Popelkou. I jí patří obrovské díky.

V době večerníčku, mimochodem ten k nám zavítal také, šly malé děti domů spinkat a velké děti (dospěláci) se bavili daleko přes půlnoc.

Věříme, že se karneval vydařil a za rok se sejdeme opět. Laťka v realizaci masek a zábavy je vysoko. Doufejme, že se podaří ji překonat nebo zůstane minimálně stejně vysoko. ⋌Eva Morávková