Volný program, při kterém se můžete nechat zkrášlit i pobavit, začíná v 15.30. O dvě hodiny později vypukne večerní módní šou, které moderuje populární hlasatelka Marie Tomsová. Hostem večera je Zuzana Bubílková, s níž mohou zájemci konzultovat výrobu šperků, které bude během večera také vytvářet.

Modelky předvedou nové trendy v letošní módě, kterou ovládnou proužky i puntíky a široké zvonové kalhoty. Inspirovat vás rozhodně bude i nová kolekce plavek, luxusních kabelek a brýlí. V závěru vaše oko potěší pohled na společenské a svatební šaty.
Výtěžek z akce bude tentokrát věnován Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Vraťme se na začátek, kdy se v rámci příjemného odpoledne můžete nechat upravit kosmetičkou i kadeřnicí, posedět při kávě nebo vínu (občerstvení je možné zakoupit v předsálí divadla), prohlédnout si výstavu obrazů a také se nechat vyfotografovat. Po příjemném odpoledni se rozhodně naladíte na módní vlnu, na kterou vás hudbou navedou manželé Koláční. Potom už bude všechno v rukou zkušené Marie Tomsové, která představí hosty z Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jenž diváky v sále zasvětí do dárcovství kostní dřeně.

Sál Masarykova divadla bude pro akci upraven, modelky se budou procházet po patnáct metrů dlouhém molu. Pokud budete mít pocit, že jste si je řádně neprohlédli, můžete je sledovat ještě na plátně. Pokud vás modely uchvátí, nic nebrání tomu, abyste si na místě vybraný zakoupili a nebo zavítali do prodejny Dante, kde je získáte se slevou.

Tombola bude nezbytnou součástí charitativního projektu a letos bude opravdu bohatá. Hlavní cenou je pobyt pro deset osob na horách, dále například značková kabelka a peněženka, zahradní nábytek v hodnotě 12 tisíc korun, poukázka na koupi nábytku v hodnotě 5 tisíc korun, dovolená od cestovní kanceláře za pět tisíc a ještě na vás čeká dalších zajímavých osm set cen. Ani letos nebude chybět uvítací drink, oblíbená káva Orbis. Těšit se můžete na soubor Flétnium Jičín, v dobových kostýmech dorazí i Spolek panstva na tvrzi Žíželeves.